Mikroihličkovanie

(MICRONEEDLING)
Mikroihličkovanie je veľmi prirodzené ošetrenie, ktoré v 1.rade aktivuje v pokožke tvorbu vlastného kolagénu s dlhodobým účinkom a spúšťa kaskádu omladzujúcich procesov v koži. Je to metóda vhodná pre všetky typy pleti a všetky vekové katogórie. Mikroihličkovanie rieši:
 • starnutie kože – spomaľuje nástup procesu starnutia
 • omladenie pokožky – tvár, osobitne očné okolie, krk, dekolt, chrbát rúk
 • pružnosť pokožky – zlepšuje elasticitu tvorbou vlastného kolagénu a vyhladzuje jemné línie a vrásky, zmenšuje póry
 • hlboké vrásky – znižuje ich hĺbku
 • jazvy – zlepšuje vzhľad po akné i plastických operáciach
 • pigmentácia – zmierňuje ju
 • poškodenie pokožky slnkom – účinne ju regeneruje
 • padanie vlasov – podporuje rast vlasov a výživu vlasových folikul
Lekárske mikroihličkovanie vykonáva zdravotník – ihlou zasahuje hlbšiu vrstvu kože.
Kozmetické mikroihličkovanie vykonáva kozmetička s ihlou, ktorá je 0,25-0,3mm dlhá.
 
Estetické ošetrenie s dermatologickým účinkom:
MIKROIHLIĆKOVANIE OČNÉHO OKOLIA
A teraz už naozaj zbohom vrásky, tmavé kruhy a vačky pod očami!

 

Mikroihličkovanie očného okolia v prvom rade indukuje tvorbu kolagénu, dokáže zvýšiť vstrebateľnosť účinných látok až na 85%!!! čo nezaisťuje žiadna iná metóda. Výživa sa k bunkám dostáva tou najkratšou cestou a tým najefektívnejším spôsobom. Pri mikroihličkovaní v bunkách dochádza k aktivácii procesov ako pri poranení. Organizmus detekuje vpichy týchto malých ihličiek ako malé poranenia v koží a začne proces hojenia. Ostatné bunky uvoľňujú rastové faktory, ktoré stimulujú vlastnú produkciu kolagénu organizmu. Uvedený proces si vyžaduje čas a bude prebiehať zhruba 2-3 mesiace po ošetrení. Na dosiahnutie optimálneho výsledku očného okolia je potrebné absolvovať 8-10 ošetrení, 1 ošetrenie 1x týždenne. Samozrejme je nutná individuálna konzultácia s klientom pred ošetrením. Veľmi dôležitá je popri ošetrení aj domáca starostlivosť, ktorú si klientka robí sama (sérum, krém a peptidová náplasť), je veľmi jednoduchá a účinná. Použitím špeciálnych prípravkov po mikroihličkovaní sa výsledok zvyšuje a predlžuje sa jeho účinnosť.
Ošetrenie je bezbolestivé, maximálne jemné štipkanie, vykonávané dermavalčekom s ihličkami 0,25mm dlhými, nakoľko koža v oblasti očného okolia je veľmi jemná a tenká, nie je potrebné použiť anestetikum. Ďalšou výhodou je krátka doba hojenia – obvykle 24hodín, začervenanie ako po opálení na slniečku, ktoré na druhý deň zmizne a ak je treba, je možné prekryť makeupom. Pri ošetrení mikroihličkovaním nedochádza k poškodeniu epidermis, je možné ho použiť na všetky typy pleti, včetne čerstvo opálenej a môže byť vykonávané tak často, ako treba. Pokožka nie je ničená, ale naopak, zpevňuje a je pružnejšia. Pre urýchlenie individuálnych výsledkov je nutné dodržiavať správne domáce ošetrenie.
 
Mikroihličkovanie očného okolia rieší:
 • vrásky v okolí očí (kohútie stopy) – komplex účinných látok vykazuje excelentný účinok na hlboké vrásky a zpevnenie kože okolo očí
 • tmavé kruhy – redukcia tmavých kruhov pod očami svojím účinným antipigmentačným efektom, zlepšuje oslabené tkanivo okolo očí
 • vačky pod očami – očný roler a účinné látky stimulujú tvorbu kolagénu a zlepšuju vzhľad očných vačkov
 • antioxidácia – účinné látky zabezpečujú výborný antioxidačný účinok
Všetky používané prípravky na ošetrenie sú zaradené medzi kozmeceutiká a zaručujú genetický systém obnovy.
Po absolvovaní základného počtu ošetrení je možné pokračovať v ošetreniach, napr. 1xročne (“udržiavací“) – vzhľadom k prirodzenému procesu starnutia, 1x mesačne – zvyšuje sa efektivita a výsledok je oveľa efektívnejší alebo 1x za 3mesiace. Intenzita počtu týchto následných ošetrení je individuálna – závisí od veku, počtu a hĺbky vrások, hrúbky kože.
Nežiadúce účinky:
 • môže dôjsť k pigmentácii: u citlivej pokožky
                                            pri nesprávnom vykonaní ošetrenia
 • pri nedodržaní starostlivosti po ošetrení
 
Pri mikroihličkovaní očného okolia konečným výsledkom je, že pleť sa sama vyplňuje zvnútra a tým získava mladistvejší vzhľad. Všetky produkty používané pri tomto ošetrení sú vyrábané na základe rozsiahlych výskumov a predovšetkým v spolupráci s tými najlepšími lekárskymi a technologickými špecialistami. Niektorí dermatológovia považujú túto metódu a prípravky za najlepšiu neinvazívnu metódu na omladenie pokožky v okolí očí. Očný roler, používaný pri tomto ošetrení, je jediný na svetovom trhu a je patentovaný.
Všetky obsiahnuté látky v produktoch používaných pri tomto ošetrení ako kyselina hyalurónová, biomimetické peptidy a kmeňové bunky, napomáhajú práve k hĺbkovej regenerácii a zabraňujú ďalšiemu starnutiu pokožky. Všetky tieto účinné látky sa vďaka očnému roleru dajú zapracovať hlboko do pokožky, takže účinkujú práve tam, kde majú.
 
Mikroihličkovanie očného okolia vráti pleť o 10rokov späť!
očné okolie

 

Exkluzívna ponuka: OČNÁ GELOVÁ MASKA
 
 • špecializovaná gelová maska na očné okolie pre zlepšenie vrások, tmavých kruhov a opuchov pod očami
 • pre skľudnenie a hydratáciu pokožky, ktorá prešla rôznymi dermatologickými ošetreniami alebo je poškodená prirodzeným starnutím
 • zlepšuje vzhľad očného okolia

   

očná maska