PRODUKTY

L A R E N S
Revolúcia bez skalpela
 
Vedci Wellu Laboratories vyvinuli unikátnu radu produktov, určených pre kompletné ošetrenie celého tela, ktoré zastavujú starnutie kože, obnovujú prirodzený lesk vlasov a spevňujú nechty. Produkty určené pre každodennú pravidelnú starostlivosť majú rozhodujúci význam pre udržanie dobrého stavu pokožky, vlasov a nechtov. Unikátne kozmeceutiká Larens vnikajú do hlbokých vrstiev kože, kde sa zamerajú na podstatu problému.
Liečebné kencentrácie účinných látok majú regeneračné, vyživujúce a ochranné účinky.
Koža je pri tejto starostlivosti omladená, skvele hydratovaná, pružná a bez pigmentových škvŕn.
 
Produkty Larens s obsahom prírodných peptidov sú zaradené medzi kozmeceutiká, tzn. ich účinnosť sa pohybuje v rozmedzí kozmetológie a farmakológie. Sú pre náš organizmus absolútne bezpečné. Larens – kozmeceutiká na báze peptidov určujú nový trend kozmetológie.
Snímka obrazovky 2015-05-12 o 10.47.29 
Kolagén, bioaktívny kolagén
Kolagén je základná bielkovina ľudského organizmu. Je zodpovedný za pružnosť, elasticitu a pevnosť pokožky, tkanív a ďalších orgánov. Predstavuje 30% celkového objemu ľudskej bielkoviny a až 70% hmoty kože. Už po 25. roku života náš organizmus stráca schopnosť tvorby vlastného kolagénu a po 45. roku sa jeho tvorba úplne zastavuje. Ak začína chýbať, koža je suchá, chýba jej jas a vitalita, objavia sa vrásky. Kolagén je vlastne základná stavebná jednotka nášho tela – „lepidlo“, ktoré nás drží „pokope“.
Určite ste si všimli, že dnes je slovo kolagén bežne používaným pojmom. Mnohé firmy sa v reklame predháňajú v tvrdeniach, že práve ich produkt je ten pravý. Zabúdajú však na to najdôležitejšie – oni väčšinou používajú hydrolyzát kolagénu, čo je „mŕtvy“ kolagén (mŕtva bielkovina z uvarených hovädzích-neskôr kvôli BSE nepoužívané a bravčových koží, varí sa, lisuje a tak to najcennejšie v ňom sa zničí). Tento kolagén nemá s bioaktívnym (bios = živý) kolagénom nič spoločné.
Vedci spoločnosti Wellu Group na čele s profesorom Frydrychowskim niekoľko rokov robili výskum v tejto oblasti. Skúmali, kde vziať naozaj kvalitný kolagén, ktorý by bol zároveň najviac podobný ľudskému a bola by plne zachovaná bilologická štruktúra. Zistili, že v koži sladkovodnej ryby Kapra strieborného sa takýto kolagén nachádza. Tento kolagén je veľmi kvalitný, jeho prirodzenými zložkami sú melaníny, peptidy, propeptidy, aminokyseliny a ďalšie cenné látky.Vynašli studenú formu spracovania, ktorá zachováva všetky látky „živé“ – biologicky aktívne. Tento kolagén potom podporuje vlastnú syntézu kolagénu. Výskum trval 14 rokov, je to veľmi zložitá technológia a je patentovaná.
Využitie prírodného kolagénu je revolučný zlom vo svetovej kozmetológii:
 • je zodpovedný za úroveň hydratácie kože, jej hladkosť, hebkosť a pružnosť – hydratuje a spevňuje
 • spomaľuje proces starnutia kože
 • vyhladzuje vrásky a zabraňuje vzniku ďalších
 • vyhladzuje jazvy
 • podnecuje kožu k vytváraniu vlastného kolagénu
 
Peptidy, Biopeptidový komplex
Hlavnou úlohou peptidov je uľahčenie komunikácie medzi kožnými bunkami, stimulujú sa tak prirodzené fyziologické procesy.
Prínosy peptidov:
 • stimulujú tvorbu kolagénu, elastinu a kyseliny hyaluronovej
 • sú nosiči informácií v rozsahu regenerácie a nápravy poškodenej pokožky
 • spomaľujú aktivitu enzýmu spôsobujúcemu starnutie
 • spomaľujú zdĺhavé akútne zápaly
 • ovplyvňujú proces impulzov medzi nervovými a svalovými bunkami, miernia tak mimické vrásky – botoxový efekt
 • upravujú remodeláciu, či vytváranie nových sietí krvných kapilár v poškodenom tkanive
 • upravujú poškodenie buniek a zvyšujú ich odolnosť
 • bránia vzniku strií a účinne odstraňujú už vzniknuté
 • stimulujú regeneráciu tkanivových spojív
 • výrazne urýchľujú hojenie rán a miernia následky popálenín spôsobených slnečným žiarením
 • sú schopné sa vstrebávať aj z tráviaceho traktu
Peptidy postupili na poprednú pozíciu omladzujúcich prostriedkov. V produktoch kozmeceutík Larens je až 100-krát viac peptidov než v produktoch iných značiek.
 Snímka obrazovky 2015-05-12 o 10.59.18
Biopeptide Complex – vzniká pri procese extrakcie kolagénu, kedy okrem bielkovín vznikajú peptidové reťazce a aminokyseliny. Profesor Frydrychowski dokázal tieto biologicky aktívne peptidové reťazce (Oligopeptidy a Polypeptidy) zahustiť a spracovať v ich neporušenej štruktúre – vysokokoncentrovaný roztok peptidov a aminokyselín.
Kolagén je makromolekula a nemá šancu preniknúť do hĺbky kože, živý kolagén sa vplyvom telesnej teploty rozpadá na peptidy, animokyseliny, … a práve biopeptidy – vďaka malým molekulám, zloženým z niekoľko jednotiek až desiatich aminokyselín – majú schopnosť prekonať kožnú bariéru a preniknúť do hlbších vrstiev kože.
Wellu je prvá firma na svete, ktorá vyrába peptidy rybieho pôvodu.
 
 
 
LARENS ide ruka v ruke so značkou NUTRIVI, ktorej výrobky označujeme ako „Vnútorný lekár“, pretože Larens dodáva krásu a zdravie cez pokožku a Nutrivi – ako doplnky stravy, užívame vo forme toboliek, nápoja, … Obidve značky obsahujú biologicky aktívne peptidy.
Nutrivi je spomalenie stárnutia a omladenie Vášho organizmu zvnútra.