Kozmetické ošetrenia

(ultrazvukom)
 • Povrchové čistenie, peeling, hĺbkové čistenie
  majú jednu spoločnú úlohu – otvoriť povrch pokožky, prečistiť potné a mazové žľazy a odstrániť odumreté bunky. Takto je pleť pripravená na prísun potrebných živín, ktoré obsahujú séra, masky a krémy.
  Peeling vykonávam ultrazvukom – skin scrubber, kedy sa plošne odstraňujú odumreté kožné bunky a AHA Face Peeling – peeling s komplexom prírodných peptidov, ktorý intenzívne regeneruje , hydratuje a vyživuje dokonca i veľmi vysušenú pleť alebo pleť so sklonom k rohovateniu. Alantoín obsiahnutý v prípravku zmieňuje všetky ťažkosti. Pri tomto peelingu sa póry krásne vyčistia do hĺbky.
 • Ošetrenie pleti zamerané na:
  - hydratáciu pokožky, stimuláciu syntézy kolagénu v organizme
  - intenzívne vyhladenie vrások, spevnenie kontúr tváre a krku
  - rozjasnenie pleti a zjednotenie farebného tónu pleti
  - aknóznu pleť – skľudnenie, spomalenie až zastavenie tvorby nových prejavov akné
  - očné okoliepeptidové masky na očné okolie – špecializovaná gelová maska na očné okolie pre odstránenie, zjemnenie vrások, tmavých kruhov a opuchov, pre skľudnenie a hydratáciu pokožky, ktorá prešla rôznymi dermatologickými ošetreniami alebo je poškodená prirodzeným starnutím
 • Masáž tváre, krku a dekoltu
  Kozmetická masáž má mnohostranný a blahodárny účinok na pleť. Cieľom masáže je odďaľovať prejavy starnutia, zvyšovať jej tonus, vyhladzovať vrásky. Je najpríjemnejším, ale najobtiažnejším úkonom v kozmetickom salóne. Ručnú mašáž nenahradí žiadny masážny prístroj.
  Účinky masáže:
  zlepšuje vzhľad kože; podporuje látkovú výmenu (metabolizmus) v koži a uľahčuje sa odplavenie nežiadúcich produktov tkanivového metabilizmu, čím následne ubúda podkožný tuk; zásobuje kožu kyslíkom; z kožného povrchu sa mechanicky odtránia zrohovatené zvyšky buniek – koža získava svieži vzhľad; pomáha znižovať množstvo kyseliny mliečnej, ktorá spôsobuje únavu svalstva; povzbudzuje alebo ukľudňuje nervové zakončenia v koží a tým pôsobí reflexne na celkom vzdialené orgány; do určitej miery vplýva na mimické svaly a tým oddiali tvorbu a prehlbovanie vrások;…
 
ULTRAZVUK
Ultrazvuk je pre ľudské ucho nepočuteľné vysokofrekvenčné chvenie, ktoré sa využíva v bežnom živote, ale aj v medicíne a kozmetike. Ultrazvukové vlny a jemná mikromasáž transportujú hlboko do pokožky a spodných vrstiev tkaniva potrebný kyslík a živiny, súčasne sa odplavujú v bunkách nahromadené odpadové lážky. Účinné látky teda neostávajú na povrchu a tým spúšťajú obnovujúci proces buniek.
Funkcie ultrazvukového prístroja, ktorý používam pri svojej práci:
 • je to kombinovaný prístroj (ultrazvuková špachtľa – skin scrubber a ultrazvuková hlavica)
 • exfoliácia a hĺbkové čistenie pleti ultrazvukovou špachtľou
 • ultrazvukové vmasírovanie prípravku do pokožky
 • režim červeného, modrého a zeleného svetla
Skin scrubber – ultrazvuková špachtľa:
 • exfoliácia – povrchový peeling – odstránenie odumretých buniek, zvyšného mazu, baktérií a toxínov z povrchu pokožky tým najšetrnejším spôsobom v porovnaní napr. s chemickým peelingom, pomáha uvoľniť upchané póry, komedony – citlivo čistí i pleľ aknotikov
 • cleaning – hĺbkové čistenie – čistenie pokožky ako povrchovo tak aj v hlbších vrstvách šetrným spôsobom, v niektorých prípadoch slúži ako náhrada za klasické čistenie – manuálne
Ultrazvuková hlavica:
Dokáže vyvolať zmeny v objeme a pohybe buniek v ľudskom tele, tento účinok je známy ako masáž buniek, kedy stimuluje a vyrovnáva bunečné membrány. Zlepšuje kvalitu pokožky, zrychľuje metabolizmus a regeneruje kožné tkanivo. Pleť sa vďaka zvýšenej teplote vnútri kožných buniek prekrví a zvyšuje sa prienik aktívnych látok do hĺbky pokožky (8-10 mm). Efekt je okamžitý, pleť je rozjasnená!
Funkcie ultrazvukovej hlavice:
 • revitalizácia kože a zaistenie rovnovážneho kožného cyklu (chráni kožu pred starnutím a stratou vlhkosti)
 • bielenie kože (stimuluje melanín separovaný zo svetlých buniek k prechodu do krvných alebo lymfatických ciev, prirodzene zosvetľuje kožu tým, že odstraňuje melanín z pokožky a kožnej vrstvy)
 • tepelná terapia (zvyšuje teplotu vo vnútri kože a aktivuje metabolizmus buniek, tým napomáha voľnejšiemu obehu mízy a vyhladzuje kožu)
 • pružnosť kože (aktivuje starú kožnú vrstvu a zvyšuje jej pružnosť)
 • urýchlenie katabolizmu a úbytku kožného tuku (tepelný účinok urýchľuje likvidáciu tuku, odstraňovanie celulitídy)
Režim svetla má doplňujúci efekt pre kondíciu pleti:
 • červené svetlo ( zvyšuje rýchlosť cirkulácie krvi a metabolizmus, tým pokožka zvýši rýchlosť produkcie vzniku nového tkaniva a udržuje pleť pevnú a zdravú)
 • modré svetlo (je preukázaný účinok v terapii akné)
 • zelené svetlo (pri depigmentačných ošetreniach)

ultrazvuk